Česima se sprema nova noćna mora. Edin Džeko i večeras predvodi napad Intera

Edin Džeko predvodit će i večeras napad Intera u meču 5. kola evropske Lige prvaka protiv češkog Plzena.

Susret u Milanu počinje u 18.45 sati na stadionu San Siro u Milanu.

"Mora da je za Plzen zaista alarmantno vidjeti Džeku ponovo u startnoj postavi. Bosanskohercegovački napadač im je u svakoj prilici postigao gol.

Edin Džeko pogodio i u gostima

Nema drugog kluba protiv kojeg je postigao više golova", objavila je u najavi meča Evropskog nogometna federacija (UEFA).

Dijamant je, podsjetimo, postigao vodeći gol za Inter na gostovanju kod Plzena u prvim dijelu takmičenja u okviru grupe C Lige prvaka prošlog mjeseca.

Napadač “Zmajeva” pogodio je mrežu domaćina u 20. minuti. Bio je to njegov deseti gol u deset mečeva protiv ekipe iz Plzena u evropskim takmičenjima.

U drugom poluvremenu, Edin Džeko je u 71. minuti asitirao za vodstvo Intera od 2:0, što je bio konačni rezultat. Strijelac je bio Denzel Dumfries.

Najavljeno je da će Inter večeras nastupiti u sastavu: Onana, Dumfries, Džeko, Lautaro Martinez, Acerbi, Calhanoglu, Mkhitaryan, Barella i Dimarco.

"Ovo je veoma važna utakmica za nas, to je meč-lopta. Moramo preuzeti odgovornost i odigrati odličnu utakmicu. Istina je da nas nije briga za njih, bitno je da mi igramo svoj fudbal.

Trenirali smo jako dobro i znamo da možemo dobro odigrati", rekao je golman Intera Andre Onana.

Velika šansa za drugi krug

Italijanski tim bi večerašnjom pobjedom, kolo prije kraja, osigurao jednu od prve dvije pozicije u grupi i plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

U drugom meče petog kola grupe C večeras od 21 sat igraju Barcelona (Španija) - Bayern Munchen (Njemačka).

Bayern je već siguran za nokaut fazu, sa 12 bodova na prvom mjestu. Inter ima sedam bodova, Barcelona četiri. Plzen je posljednji u grupi, bez bodova.