Chelseajevi defanzivci rasturili Tottenham

Fudbaleri Chelseaja su danas u londonskom derbiju u 5. kolu Premier lige sa 0:3 u gostima deklasirali Tottenham.

Viđena je ravnopravna borba dva tima u prvom poluvremenu, ali u drugom Plavci lome otpor Pijevaca.

U 49. minuti nakon ubačaja Marcosa Alonsa iz kornera glavom Llorisa matira Thiago Silva za 0:1 i radost gostujućih navijača.

Samo osam minuta poslije Mateo Kovačić je asistirao za N’golova Kantea, a omaleni Francuz pogađa za 0:2 i tako praktično rješava pitanje pobjednika.

Imao je Chelsea u finišu još nekolicinu prilika, a jedini je svoju šansu iskoristio Antonio Rudiger, te je u 91. minuti postavio konačnih 0:3.

Chelsea je sada opet potpuno poravnat s Liverpoolom s 13 bodova na prvom mjesto, a ovi timovi imaju i identičnu gol razliku dok je Tottenham sedmoplasirani sa 9 bodova.