Glumica Emily Blunt nedavno je svog kolegu iz filma "Oppehnheimer" Cilliana Murphya opisala kao "najgoru slavnu osobu na svijetu". Objasnila je i zašto.
Njen komentar je privukao pažnju "na prvu", ali je zapravo bio veliki kopliment. Naime, mnogi fanovi glumca, koji se često šale da on "mrzi biti slavan", vjerojatno bi se složili s tom procjenom, a čini se da isto misli i njegova kolegica, piše LADbible.
Murphy je profesionalni debi u pozorištu imao još 1996. godine, a tokom bogate karijere ostvario je zapažene uloge u nekoliko filmova, a naravno da se istakao kao Tommy Shelby u Peaky Blindersima. Ipak, čini se da ga slava i nezima.
Blunt je tokom intervjua za emisiju "60 minutes" nazvala Murphya omiljenim glumcem s kojim je ikada radila. A onda je dobila pitanje zna li irski glumac prihvatiti kompliment.
"Ne, mislim da ne. Ne znam zna li iko od velikih glumaca to ili bi to rekao za sebe", odgovorila je ona.
Dodala je kako sva Murphyjeva strast leži isključivo u glumi, a nimalo u slavi koja dolazi s ovim poslom.
"On je najgora slavna osoba na svijetu. On je najbolji glumac na svijetu i najgora slavna osoba na svijetu", ispričala je Blunt.