Ćorić čestitao Zrinjskom na zasluženoj pobjedi: Upali smo u rupu

Šef stručnog štaba Željezničara, Denis Ćorić je poslije poraza od Zrinjskog s 2:0 naveo da je protivnik zasluženo slavio.

On je kazao da su imali loš period od 15 minuta u drugom poluvremenu što je Zrinjski kaznio.

“Čestitam Zrinjskom na zasluženoj pobjedi. Prvo poluvrijeme taktički nije loše bilo, nismo mi nešto puno zaprijetili Zrinjskom, niti oni nama. U drugom tih 15 minuta upali smo u rupu, što su oni iskoristili, napravili smo jednu grešku, što su kaznili. Promijenili smo formaciju, pokušali smo biti ofanzivniji, znali smo da ostavljamo prostor pozadi i na kraju su dali taj drugi gol. Ostaje mali žal kod rezultata 1:0 ta prečka da je ušla za 1:1 ne znam kako bi se sve razvilo.

Nemam šta momcima zamjeriti, imamo mali problem gdje gubimo na Grbavici drugi put i nadam se da ćemo to riješiti. Nije lako parirati Zrinjskom, jer imamo neke igrače koji se još dižu. Glavu gore, idemo dalje, nova utakmica je u srijedu gdje se trebamo dobro pripremiti i analizirati. Pokušaćemo naći riješenje da budemo dobri, čeka nas derbi gdje nema favorita” – rekao je Ćorić.

Željezničara naredne sedmice očekuje gradski derbi protiv Sarajeva.