Sastanak u Ambasadi SAD u Sarajevu o Južnoj interkonekciji završen je. Zgradu ambasade prvi je napustio predsjednik HDZ-a Dragan Čović koji je dao samo kratku izjavu kazavši da je napravljen veliki iskorak po pitanju projekta Južne intekonekcije i zahvalio "američkim prijateljima".
Inače sastanku su prisustvovali i premijer FBiH Nermin Nikšić, ministar vanjski poslova Elmedin Konaković, predsjednica Naše stranke Sabina Čudić, te predsjednik HDZ-a 1990 Ilija Cvitanović.