Politika

Crnadak bljuje vatru na Dodika: Postajemo NATO RS. Uskoro će umjesto 'Goodbye BiH' govoriti 'Welcom NATO'

Raport.Ba
Igor crnadak

Ono što mi govorimo od kraja 2019. godine, iz dana u dan se potvrđuje tačnim: Dodik je zarad formiranja vlasti u Sarajevu pristao da stavi potpis na Nacionalni godišnji plan, koji su, da bi zavarali javnost, nazvali Program reformi i mi se njihovim djelovanjem već nazalimo u Akcionom planu za članstvo.

Rekao je to potpredsjednik PDP i narodni poslanik Igor Crnadak, komentarajući izjavu ministra odbrane u Vijeću ministara BiH i drugih zvaničnika da smo na korak do ulaska u NATO.

"To je jasno već dvije godine i pod ovom vlašću postajemo NATO RS i NATO BiH. Prije nekoliko dana su vojnici najveće sile u NATO savezu, SAD, marširali Manjačom, a Republika Srpska je bila domaćin i učesnik. To je još jedna od potvrda da priča SNSD-a da ne idemo ka članstvu ne stoji. Pristali su na to, samo je pitanje vremena kada će i kako priznati javnosti", kaže Crnadak.

On je podsjetio da je prvi Program reformi, odnosno Nacionalni godišnji plan za NATO, u Narodnu skupštinu dostavljen u falsifikovanoj verziji.

"Tada su po ko zna koji put, pokušavajući da sakriju svoja djela, ponizili najviše zakonodavno tijelo Republike Srpske. Mi smo kao poslanici trebali da raspravljamo o dokumentu koji je dostavljen nepotpun, odnosno falsifikovan. Međutim, vrijeme pokaže sve i čini se da će, umjesto onog izgovorenog za skupštinskom govornicom “Goodbye BiH”, Dodik uskoro izgovarati “Welcome NATO”", saopštio je Crnadak.

Igor Crnadak Milorad Dodik NATO Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu