Crnogorac ispisao historiju evropskog fudbala. Ovo čak ni Ronaldu ni Džeki nije uspjelo

Stevan Jovetić se na utakmici Hertha - Köln (1:3) u prvom kolu Bundeslige dvostruko upisao u historiju liga Petice.

U prvoj minuti je postao jedan od samo tri igrača koji je igrao u pet najjačih evropskih liga, uz Florina Raducioiua i Christiana Poulsena, kojem je to posljednjem uspjelo prije deset godina.

Šest minuta kasnije Jovetić je golom koji je zabio Kölnu postao tek drugi igrač u historiji koji je postigao gol u svim ligama Petice, nakon Raducioiua. On je 20 godina bio jedini koji se mogao pohvaliti ovim pothvatom.

Rumunjski napadač zabio je za Bari, Veronu, Bresciu, Milan, Espanyol, West Ham, Stuttgart i Monaco.

Jovetić je to uspio igrajući za Fiorentinu, Inter, Manchester City, Sevillu, Monaco i sada Herthu.

Obojica su pothvate ostvarili u 31. godini.