nastavlja posao

Crnogorci nakon debakla produžili ugovor Prosinečkom na još dvije godine

Legendarni hrvatski stručnjak Robert Prosinečki nastavit će voditi reprezentaciju Crne Gore i u sljedećoj godini. Nakon pet uzastopnih poraza i ispadanja Crne Gore u C diviziju Lige nacija, pobjeda protiv Turske na kraju natjecanja spasila je njegov posao.

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG) odlučio je pružiti povjerenje Prosinečkom, koji će uskoro potpisati novi ugovor.

"Da smo izgubili i šestu utakmicu, ne bih mogao ostati", izjavio je Prosinečki te dodao:

"Kad izgubiš pet utakmica, pritisak je ogroman – iako te niko nije razbio, čak i ako si bio bolji u nekim susretima, to više niko ne gleda kad nemaš bodova. U posljednjoj utakmici stavio sam puno mladih igrača, bilo je primjetno da se nešto stvara, ali kad nemaš rezultata, to je veliki problem."

"Bili smo u jakoj B ligi i imali smo mnogo problema – ne volim to isticati niti se žaliti, ali imali smo stvarno puno povrijeđenih igrača koji su ključni za našu momčad. Niko nas nije deklasirao, izgubili smo 1:0 u Turskoj, 1:0 u Walesu, a kod kuće od Walesa 2:1, iako smo u toj utakmici u Nikšiću bili znatno bolji. Stvarali smo prilike, ali nismo osvajali bodove", nastavio je Veliki Žuti.