nogometno čudo

Čudesni Yamal briljira, Barcelona zgazila još jednog rivala

Nogometaši Barcelone i dalje su stopostotni na startu nove sezone španske nogometne La Lige.

Petu pobjedu ostvarili su u petom kolu uvjerljivim slavljem kod Girone od 4:1.

Barcelona na vrhu tabele ima 15 bodova, odnosno četiri više od madridskog Reala i Villarreala.

Girona, koja je prošle sezone bila u samom vrhu tabele i izborila plasman u elitnu evropsku Ligu prvaka, sakupila je samo sedam bodova.

U centru pažnje novog trijumfa Katalonaca bio je Lamine Yamal. Čudesni tinejdžer (17) je postigao dva pogotka. Prvo je u 30. minuti ukrao loptu Davidu Lopezu i zabio za 1:0, dok je sedam minuta poslije povećao vodstvo Barce na 2:0.

Na startu drugog dijela zabljesnuo je Dani Olmo te pogodio za 3:0. U 64. minuti gosti su izveli novu akciju koju je golom zaključio Pedri za 4:0, prenose agencije.

Yamal, koji igra na poziciji krila, na učinku je od tri gola i četiri asistencije u La Ligi ove sezone. Prethodno je blistao i na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, kao jedan od ključnih igrača reprezentacije Španije na putu do titule.

Domaćin je do kraja postigao počasni pogodak preko Cristhiana Stuanija u 80. minuti.