tek slijedi rasplet

Cure novi detalji o šokantnim optužbama protiv Mbappea za silovanje: Istražitelji su upali u hotel, iznijeli su vreće. On sumnja na osvetu PSG-a!?

Raport.Ba
mbappe

Kapiten francuske nogometne reprezentacije Kylian Mbappe "zaprepašten" je kad vidi da se njegovo ime u medijskim izvještajima povezuje s istragom o silovanju u Švedskoj, ali njegov advokat kaže da je miran jer nema zbog čega žaliti.

Švedske vlasti potvrdile su da viši tužitelj istražuje izvještaj o sumnji na silovanje u Stockholmu ne imenujući nikoga u vezi sa slučajem, piše BBC.

Međutim, švedski mediji javljaju da se francuskog nogometaša povezuje s optužbama koje uključuju incident u hotelu u središtu Stockholma prošlog četvrtka.

Kylian Mbappe također je reagirao, sumirajući izvještake kao "LAŽNE VIJESTI", za svojih 14 miliona pratitelja na X.

Švedski mediji navode da je nogometaš ostao u Stockholmu dva dana prošle sedmice, posjetio je restoran u četvrtak navečer prije nego što je otišao u noćni klub. Slikali su ga u šetnji središtem prijestolnice s još troje ljudi.

Švedski tužitelji pojasnili su u ponedjeljak da se prema "kaznenoj prijavi" podnesenoj policiji, incident koji se istražuje dogodio 10. oktobra u hotelu.

Policija je viđena kako posjećuje hotel Bank u kojem je odsjeo u ponedjeljak, a policajci su kasnije otišli s torbama. Jedan izvještaj kaže da su uzeli odjeću iz hotela kao dokaz.

"Istragu vodi viša tužiteljica Marina Chirakova, koja u ovom trenutku ne može dati više informacija", saopćilo je švedsko tužilaštvo.

Mbappe nije bio pozvan za utakmice Uefine Lige nacija francuske nogometne reprezentacije prošle sedmice i vratio se treninzima sa svojom momčadi Real Madrid.

Advokatica Petra Eklund, koja zastupa tužitelja u slučaju, rekla je da trenutačno ne može komentirati slučaj zbog zakonskih ograničenja.

Međutim, švedski SVT i drugi mediji izvijestili su da je optužba uključivala razumnu sumnju na silovanje, što se prema švedskom zakonu smatra nižom razinom sumnje.

Advokati Kyliana Mbappéa osudili su medijske izvještaje kao klevetničke, a u utorak navečer odvjetnica Marie-Alix Canu-Bernard pojavila se u glavnom večernjem dnevniku na TF1, rekavši da se ništa ne zna o pritužbi, pa čak i ako je bila podnesena protiv njezinog klijenta, za koju je rekla da je "zapanjena" medijskom pomamom.

"Kylian Mbappé nikada nije sam. Nikada nije stavljen u poziciju u kojoj bi završio u situaciji koja bi ga dovela do toga da riskira", inzistirala je.

"Kao rezultat koji u potpunosti isključuje bilo kakvu mogućnost prijekornih postupaka s njegove strane. To vam mogu reći s apsolutnom sigurnošću."

Rekla je da tužba nije ništa dokazala i da se priprema sama podnijeti tužbu za klevetu.

U međuvremenu, u svojoj objavi na društvenim mrežama u ponedjeljak navečer, čini se da je nogometaš povezao izvještake koja su stigla iz Švedske sa slučajem s njegovim prethodnim francuskim klubom Paris Saint-Germainom oko 55 miliona eura za koje on tvrdi da nisu isplaćeni u plaćama i bonusima.

"Postaje tako predvidljivo, uoči ročišta, kao slučajno", rekao je.

Kylian Mbappe bio je najbolji strijelac u historiji PSG-a, ali je napustio klub tokom ljeta nakon mjeseci spora. Saslušanje u utorak održano je pred odborom za žalbe Francuske nogometne lige (LFP). PSG poriče igračeve optužbe, a drugi Mbappeov advokat rekao je da se odluka očekuje 25. oktobra.

Švedski zakoni o silovanju reformirani su 2018., tako da počinitelj može biti osuđen za napad iz nehaja ili silovanje ako je "trebao shvatiti da druga osoba ne učestvuje dobrovoljno".

Kylian Mbappe PSG Švedska Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu