Predsjedavajuća Predsjedništva BiH, Željka Cvijanović, boravila je u Sevilji gdje je na marginama Međunarodne konferencije o finansiranju razvoja razgovarala s francuskim predsjednikom Emmanuelom Macronom, predsjednikom Evropskog savjeta Antoniom Costom i predsjednikom Crne Gore Jakovom Milatovićem.
Kako je objavila na svom Instagram profilu, Cvijanović je istakla da je konferencija bila prilika za „razmjenu mišljenja o mnogim važnim temama s ključnim evropskim i regionalnim liderima“.
''Međunarodna konferencija o finansiranju razvoja bila je prilika da u Sevilji, na marginama ovog skupa, razgovaram o mnogim važnim temama sa predsjednikom Francuske Emmanuelom Macronom, predsjednikom Evropskog savjeta Antoniom Costom i predsjednikom Crne Gore Jakovom Milatovićem.'' – navela je Cvijanović u objavi.
Cvijanovićeva na konferenciji predstavlja institucije BiH, a s obzirom na trenutne regionalne i evropske tokove, susreti sa zvaničnicima poput Macrona i Coste smatraju se značajnim u kontekstu daljnje saradnje i integracija.