čeka se potvrda

Da li se vraća “Ballard”, policijska drama s Maggie Q? Šuška se o drugoj sezoni

Raport.Ba
Ballard

Iako još nije službeno potvrđeno, portal Deadline izvještava da će se serija „Ballard“ vratiti na ulice s drugom sezonom, nakon uspješne prve koja se emitovala na Amazon Prime Video.

Serija „Ballard“ prati detektivku Renée Ballard (glumi je Maggie Q), lik koji se prvi put pojavio u seriji Bosch: Legacy, od koje je Ballard i dobio spin-off. Lik je brzo postao omiljen među fanovima, a sama serija se pokazala kao savršen projekat za Maggie Q, koja je ranije imala uspjeha u serijama „Nikita“ i „Designated Survivor“, prenosi Joblo.

Za sada su detalji o drugoj sezoni vrlo oskudni, a Amazon MGM Studio još nije izdao zvanično saopštenje. Ipak, vijest da bi serija mogla da se nastavi raduje i publiku i samu glumicu, kao i showrunnere.

Tokom ljeta, dok se prva sezona spremala za premijeru na streaming platformi, Maggie Q je u razgovoru za The Hollywood Reporter priznala da nije sigurna hoće li serija dobiti nastavak, zbog nepredvidivosti televizijske industrije.

„Industrija mi je danas gotovo neprepoznatljiva serije su postale potrošna roba. Mogu da ih odbace u dvije sekunde, i to bez obzira što su cijeli timovi i životi ljudi u pitanju. Studiji uvijek imaju opcije. Imamo writers’ room i pišemo priču za drugu sezonu, i jako sam uzbuđena zbog toga. Ali imala sam i ranije situacije da se okupe scenaristi, a da serija ipak bude otkazana. Svi mi kažu: ‘Maggie, pa naravno da će biti nastavka!’ A ja im kažem: ‘Ne, ne, ne, nema nikakvog “naravno”.’ Nisam negativna osoba, naprotiv – optimista sam, ali sam i realist.”

Što se tiče brojki, „Ballard“ je ostvario odlične rezultate:

100% ocjena kritike na Rotten Tomatoesu,

77% ocjena publike na Popcornmeteru,

2,5 milijarde minuta gledanja u SAD-u.

Na portalu JoBlo, TV kritičar Alex Maidy dao je prvoj sezoni ocjenu 6/10, uz komentar da je riječ o „solidnoj ljetnoj seriji za opuštanje, ali bez većeg uticaja“.

Iako još nema službene potvrde, sve ukazuje na to da će Maggie Q ponovo obući značku detektivke Ballard, a fanovi već s nestrpljenjem čekaju da se to i potvrdi.

Ballard serije Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu