Španci pregazili hrvate

Dalić: Djelovali smo nemoćno

Hrvatska je izgubila 3:0 od Španije u prvom susretu grupe B Europskog prvenstva.

Utakmica je riješena već u prvom poluvremenu kada je momčad izbornika Zlatka Dalića primila tri pogotka. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal, a Bruni Petkoviću je u drugom poluvremenu poništen gol.

U grupi B nalaze se također Albanija te branitelj europskog naslova Italija, koji će svoju utakmicu odigrati u 21 sat. Nakon Španaca, Dalićevim izabranicima slijede ogledi s Albancima (srijeda, 19. juna) i Italijanima (ponedjeljak, 24. juna).

"Čestitam Španiji na visokoj pobjedi. Naš težak i zaslužen poraz. Bili smo bez energije. Mučili smo se u prvih 15 minuta, onda smo se posložili i preuzeli posjed, pa smo dobili gol, bilo je to zaista loše. Najgore je bilo što smo u nadoknadi prvog poluvremena primili gol nakon kornera, time je utakmica bila gotova.

"To je dokaz dekoncentriranosti i manjka energije. Baš razgovaramo o tome jesmo li gdje pogriješili. Bili smo predaleko od igrača, dali smo im puno vremena i prostora i to nas je kaznilo. Nismo bili dobri, zakazali smo u tom segmentu. Zaslužen poraz. Premalo agresije i duela, djelovali smo nemoćno.

Htjeli smo vidjeti Perišića u teškoj utakmici i odmoriti Modrića i Kovačića. Čeka nas nova, puno važnija utakmica, kada smo ovu izgubili. Prelako smo primili golove, pali su iz laganih situacija i naših loših reakcija. S druge strane, nismo mogli zabiti.

Nismo se nikako mogli vratiti. Protiv Albanije idemo na tri boda. Dvije su utakmice do kraja, znamo što je naš cilj. Moramo se fokusirati na to i ići po pobjedu", rekao je hrvatski selektor Zlatko Dalić za HRT.