selektor hrvatske

Dalić priznao nakon kiksa: Nije išlo, bili smo prespori i pretromi

Zlatko Dalić oglasio se nakon remija Hrvatske i Albanije (2:2) u drugom kolu Evropskog prvenstva u nogometu u Njemačkoj.

"Nije lako, jako teška utakmica, različiti poluvremena. U drugom smo dali sve od sebe da povedemo, pa primili gol u nadoknadi. Još je sve u našim rukama. Drugo poluvrijeme ohrabruje, u prvom smo bili loši, ništa nismo uspjeli. Pobjeda nad Italijom vodi nas dalje.

Brži igrači

Htjeli smo više probijati po bokovima s Perišićem i Juranovićem. U prvom poluvremenu smo slabo okretali stranu, s Gvardiolom smo htjeli balans lijeve noge na lijevom stoperu, a s Petkovićem da u špici prihvati loptu. Nismo uspjeli u tome.

U prvom smo bili tromi i spori, nismo ih uspjeli probiti, bili su iza lopte. U drugom smo dijelu stavili brže i življe igrače i to je bilo bolje", rekao je je selektor "Vatrenih".

Naravno da se mogao spriječiti drugi gol u završnici, dodaje on.

"Držali smo ih visoko, nisu mogli proći centar, držali smo visok presing. No, u zadnjih pet se sve okrenulo. Povukli smo se, dali smo im situacije za polukontre.

Imali smo dosta problema u stoperskom dijelu, stalno smo se bespotrebno hrvali i tukli s njima. Tu ima dosta problema.

Neće biti lako

Hvala navijačima, nosili su nas i držali kad smo gubili i vodili. Moramo napraviti sve da ih ne razočaramo. Teško je primiti gol u zadnjoj minuti, ali kada vidiš prvo poluvrijeme….

Da smo mi zabili u zadnjoj sekundi za 1:1, bili bismo presretni. Imamo par dana do Italije, podići ćemo se i biti bolji. Nije lako, ali uz ovakvu podršku i ljude koji nas prate…

Nije išlo, prespori smo i pretromi bili. Drugo poluvrijeme je bilo drugačije, pokidali smo se da se vratimo i onda smo primili gol. Drugo poluvrijeme je pokazatelj kako trebamo. Bespotrebno smo se povlačili na kraju", rekao je Dalić za HRT.