najbolji bh. teniser

Damir Džumhur savladao Nizozemca i osigurao nastup u finalu turnira u Turskoj

Najbolje plasirani teniser Bosne i Hercegovine, Damir Džumhur je sa 2:1 u setovima savladao Nizozemca Jaspera De Jonga i plasirao se u finale Challengera u Istanbulu.

Džumhur je trenutno 82. teniser svijeta i za dva sata i 56 minuta je uspio savladati De Jonga koji se nalazi na 128. poziciji ATP liste. Treći nositelj turnira, nizozemski teniser je bolje ušao u meč, pa je u prvom setu za 37 minuta ostvario pobjedu rezultatom 6:2.

No, nakon prvog seta za zaborav, prvi nositelj turnira, naš Damir Džumhur je zaigrao mnogo bolje pa je za nešto više od sat vremena riješio drugi set u svoju korist rezultatom 7:6, isti rezultat je bio u trećem setu pa je tako Džumhur sa ukupnih 2:1 u setovima osigurao prolazak u finale gdje će čekati boljeg iz duela Hamada Međedovića i Martina Landalucea.

Ukupni budžet istanbulskog challengera je 82 hiljade dolara, a branioc titule je upravo bh. teniser Damir Džumhur.