wwin liga bih

Dangubić donio bodove Željezničaru: Posušje ostavilo sjajan utisak na Grbavici

U okviru devet kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine na Grabvici su danas svoj meč odigrali domaći Željezničar i Posušje.

Slavili su domaći sa minimalnih 1:0 golom Dangubića u 55. minuti susreta.

Posušje je bolje otvorilo utakmicu, te na početku stvorilo nekoliko dobrih prilika pred golom Željezničara, ali je golman domaćina sa Grbavice Muftić bio na visini zadatka, te sa nekoliko intervencija spasio gol Željezničara.

Na odmor se tako otišlo pri rezultatu 0:0, a onda je u nastavku postignut gol vrijedan tri boda.

Igrala se 56. minuta kada je Boljević centrirao, a Dangubić se najbolje snašao i poslao loptu iza leđa golmana Posušja.

Do kraja susreta Posušje je napadalo, a najbolju priliku gosti su imali nekoliko minuta prije kraja, ali Pavković nije iskoristio sjajnu priliku, pa je ostalo 1:0.