kritike

Debitovao za BiH, a onda je za njega počeo pakao. Povukao je drastičan potez

Reprezentacija BiH izgubila je 0:2 od Mađarske u Zenici u četvrtom kolu skupine 3 najvišeg ranga Lige nacija.

Dvostruki strijelac gostiju bio je fantastični ofenzivac Liverpoola Dominik Szoboszlai, koji je zabio u 38. i 50. minuti. Szoboszlai je drugi gol postigao iz kaznenog udarca nakon što je Nail Omerović u bosanskohercegovačkom šesnaestercu srušio Zsolta Nagya.

Omeroviću, 21-godišnjem desnom bočnom braniču Osijeka, bio je to reprezentativni debi. Selektor Sergej Barbarez uveo ga je na početku drugog poluvremena umjesto Jusufa Gazibegovića, no mladi Omerović neće po dobrome pamtiti prvi susret u nacionalnom dresu.

Omerović se rasplakao na terenu odmah nakon utakmice, te su ga saigrači tješili. Potom je onemogućio komentiranje svojih objava na Instagramu.