Debra Messing čekala je 30 godina da podijeli ekran s Robertom De Nirom - u gangsterskom filmu, ništa manje - nakon što je propustila veliku ulogu u Casinu. Sada njih dvoje igraju muža i ženu u The Alto Knights.
Film, u kinima od 21. marta, govori o gorkoj svađi između dvojice najozloglašenijih šefova organiziranog kriminala u New Yorku sredinom stoljeća, Franka Costella i Vita Genovesea.
Za Messing, ovo je trenutak punog kruga jer je bila blizu da glumi uz De Nira u filmu Casino iz 1995. godine. Will & Grace studentica bila je za ulogu Ginger McKenna koja je na kraju pripala Sharon Stone.
"Upoznao sam [Boba] prvi put kad sam imao 25 godina i upravo sam diplomirao na NYU postdiplomskoj školi i bila je to jedna od mojih prvih audicija za film", rekla je Messing, 56, za Yahoo Entertainment. "Pozvali su me i rekli su: 'Sastat ćete se s Robertom De Nirom i Martyjem Scorseseom za Casino.'"
Messing je nastavila: "Samo dobiti povratni poziv u tom trenutku bilo je tako nevjerovatno. Ali rekao sam, 'Premlad sam za ovo.' I otišla sam u salon i rekla, 'Podignite me, učinite da izgledam starije, sofisticiranije i glamuroznije.' I pokucala sam na vrata i Bob ih je otvorio i rekao je, 'Šta, ideš na maturalnu?'"
Messing se nasmijala: "Umrla sam. Nakon toga se ničega ne sjećam."
U The Alto Knights, Messing glumi suprugu mafijaškog šefa Bobbie Costello. Prvi put u karijeri, De Niro igra dvije uloge jer glumi i Costella i Genovesea.
"Kad smo zapravo čitali zajedno… treći rek, Bob je počeo improvizirati i ja sam pomislila, 'Šta se događa? Ovo nije scena koju sam naučila.' I pomislila sam, 'U redu, toni ili plivaj, ovo si naučio raditi na postdiplomskom studiju glume na NYU' - i jesam', rekla je Messing o konačnoj saradnji s De Nirom. "Postalo je jako zabavno i stvarno fluidno. Jednostavno smo imali dobru kemiju, a on je učinio da se osjeća vrlo sigurno i ugodno."
Jedna od sljedećih velikih stvari na njenom kalendaru? Prisustvovanje aprilskoj premijeri filma Smash na Broadwayu, koji se temelji na njenoj kultnoj TV emisiji.
"Bit ću tamo na otvaranju", rekla je. "Već sam vidio jednu ranu radionicu toga i plakao sam zbog toga. Bit će tako divno."
Iako je spremna prošetati stazom sjećanja sa Smashom, ne zvuči kao da će se drugo oživljavanje Willa i Grace dogoditi uskoro. Ponovno pokretanje tri sezone završilo je 2020., a čini se da je Messing zadovoljna što ga je ostavila tamo.
"Mislim da bi jedina stvar s kojom bismo se ikada mogli izvući bila za nekoliko decenija, Zlatne djevojke: Will i Grace, gdje sve četiri žive zajedno u Boca Ratonu i svi su u kaftanu", rekla je. "Kupio bih to! Ali ne razmišljam ništa prije toga. … Vratite se za 40 godina!"