liga prvaka

Dedić i Salzburg nisu se dobro proveli u Pragu: Sparta slavila sa ubjedljivih 3:0

U večerašnja dva susreta Lige prvaka sastali su se Bologna - Shakhtar Donetsk i Sparta Prag - Salzburg.

Sparta je u Pragu dočekala Salzburg i nanijela mu težak poraz rezultatom 3:0. Od prve minute u dresu austrijskog kluba minute je dobio reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić.

Česi su poveli već u drugoj minuti utakmice, kada je pogodio Kairinen. Tri minute prije odlaska na odmor, Olatunji je pogodio za 2:0 i već je tada bilo jasno, prema onom što su pokazali na terenu, da bodovi ostaju u Pragu.

U 58. minuti Laci je postavio konačan rezultat ove utakmice.

U drugom susretu, igranom u Bologni, istoimeni domaćin remizirao je bez golova sa ukrajinskom ekipom Shakhtara iz Donetska.