U Sarajevu je počela hitna sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH.
Delegati raspravljaju o dnevnom redu, na koji je predsjedavajući Doma Nikola Špirić uvrstio Prijedlog zakona o dopunama Zakona o PDV-u, te dva prijedloga o izmjenama i dopunama Zakona o platama u institucijama BiH.
Na dnevnom redu je prijedlog o razrješenju Nikole Špirića s pozicije predsjedavajućeg Doma, te smjena SNSD-ovoh ministara u Vijeću ministara BiH Staše Košarca i Srđana Amidižića, koje je ranije Predstavnički dom PSBiH već smijenio, a Dom naroda bi to trebao i potvrditi.
Međutim, Špirić je 'pretumbao' redoslijed tačaka dnevnog reda sjednice u odnosu na ono što je tražilo pet delegata koji su uputili zahtjev za održavanjem hitne sjednice i smjene i razrješenja stavili su kao prve tačke, a Špirić je tačke o smjenama stavio kao pretposljednju i posljednju tačku.
Kemal Ademović, zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda, ukazao je da se on nije saglasio s redoslijedom tačaka dnevnog reda koje je 'poredao' Špirić, a Ademović je rekao i da on smatra da bi prva tačka dnevnog reda trebala biti 'imenovanja' odnosno smjene kako su predložili i delegati koji su zahtijevali održavanje hitne sjednice.

Nenad Vuković (PDP), delegat iz Kluba delegata srpskog naroda ocijenio je da Špirić na ovaj način želi spriječiti smjenu, kako njegovu tako i ministara, te je kazao da očekuje da nakon rasprave o predloženim zakonima, delegati SNSD-a napuste sjednicu i tako obore kvorum.
Želimir Nešković (SDS), delegat iz Kluba srpskog naroda ukazao je na povredu Poslovnika i kada je u pitanju redoslijed tačaka dnevnog reda, a i zakazivanje sjednice tek 25. dan od dana kada je zatraženo održavanje sjednice.
Nikola Špirić (SNSD), predsjedavajući Doma, kazao je da on dok predsjedava da neće učestvovati 'u političkim obračunima'.
Špirić neće da prihvati nijednu primjedbu upućenu na njegov račun i uporno ponavlja da se svi trebaju držati dnevnog reda.
"Vi hoćete da politički obračuni budu tačka broj jedan. Nije predsjedavajući 'krpa za udaranje'. Kad sjednete ovdje vidjet ćete. Dozvolite da i predsjedavajući ima pravo nešto da tumači", kazao je Špirić.
Delegat Nenad Vuković, kazao je da Špirić nastavlja dezavuirati sve delegate i izigravanje Poslovnika.