Amazon MGM Studios je potvrdio da će sljedeći film o Jamesu Bondu režirati Denis Villeneuve, proslavljeni francusko-kanadski reditelj i dobitnik brojnih priznanja, uključujući i nominaciju za Oscara.
U zvaničnoj izjavi, Villeneuve je otkrio da je veliki fan serijala i da mu je velika čast biti dio ove kultne franšize. "Odrastao sam gledajući filmove o Bondu s ocem, još od Dr. No sa Seanom Conneryjem. Bond je za mene svetinja. Planiram poštovati tradiciju, ali i otvoriti put novim misijama koje dolaze", rekao je.
Villeneuve će osim režije biti i izvršni producent filma, zajedno s Amy Pascal i Davidom Heymanom. Vijest dolazi nakon što su dugogodišnji producenti serijala, Barbara Broccoli i Michael G. Wilson, odstupili sa svojih pozicija početkom godine, što je pokrenulo brojna nagađanja o budućnosti franšize.
Iako još nije poznato ko će igrati novog agenta 007, britanski glumci Aaron Taylor-Johnson i James Norton važe za glavne kandidate, dok se u igri spominje i Irac Paul Mescal.
Direktor Amazon MGM Studija, Mike Hopkins, opisao je Villeneuvea kao "filmskog majstora" i dodao da publiku očekuje novo, impresivno poglavlje u Bondu.
"James Bond je u rukama jednog od najvećih reditelja današnjice. Jedva čekamo da započnemo novu avanturu 007", poručio je Hopkins.
Iako tačan datum izlaska filma još nije poznat, uz Villeneuvea na čelu i nova lica u igri, jasno je da James Bond kreće u smjelom novom pravcu.