Politika

DF: Naši ministri zdravstva su najtiši, a daju najbolje rezultate

Raport.Ba
Demokratska fronta objavila je saopćenje u kojem hvali svoje ministre zdravstva. Kako navode, tamo gdje su njihovi ministri nema ili ima jako malo korone. Odnosi se to na Rusmira Mesihovića, ministra zdravstva KS i Dajanu Čolić, ministricu zdravstva TK. "U posljednja dvadeset i četiri sata u Kantonu Sarajevo i Tuzlanskom kantonu nije zabilježen niti jedan novi slučaj oboljenja koronavirusom. Napori u borbi protiv pandemije koji su poduzeti od strane ministara u koje Demokratska fronta ima puno povjerenje daju za sada rezultate koji su u evropskom prosjeku, pa čak i iznad njega", navodi se u saopćenju. Kako kažu iz DF-a, naročito smo ponosni na to da naši ministri nisu poklekli pred pritiskom, malicioznim komentarima pa čak ni pred uvredama kojima su bili izloženi dok su davali kao što i danas daju sve od sebe, kako bi stanje pandemije držali pod kontrolom". "Želimo također istaći da su ministri zdravstva koji dolaze iz DF-a, u poplavi političkog populizma i sveopćeg pozerstva bili najtiši unatoč brojim napadima i osporavanjima, a da pri tome imaju najbolje rezultate. Oni nisu galamili, niti galame, nego su radili i rade. Stoga mi u DF-u nećemo nikome dozvoliti, pa makar on dolazio iz DF-a da obezvrjeđuje njihove napore", ističe se u saopćenju. Pored toga, DF izražava zabrinutost stanjem pandemije u manjem bh. entitetu, i naglim velikim porastom oboljelih. "Ukoliko situacija u sarajevskom i tuzlanskom kantonu ostane pod kontrolom, a uvjereni smo da hoće, DF će zamoliti ministricu Čolić i ministra Mesihovića da svojim znanjem i iskustvom pomognu zdravstveni sistem manjeg bh.entiteta, ukoliko rukovodeći ljudi tog zdravstvenog sistema budu smatrali da im je pomoć potrebna".
Demokratska fronta DF ministri zdravstva Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu