Studenti u blokadi danas u Novom Sadu organizuju komemorativni skup za 16 žrtava nastradalih tačno prije godinu dana kada je pala nadstrešnica na zgradi Željezničke stanice u ovom gradu.
Jedna osoba je preživjela, ali sa teškim povredama.
U Srbiji je danas proglašen dan žalosti, a poglavar Srpske pravolavne crkve patrijarh Porfirije je u Hramu svetog Save, na Vračaru u Beogradu, služio godišnji parastos stradalima u tragičnoj nesreći. Studenti i građani odali su počest žrtvama.
Dijana Hrka, majka jednog od nastradalih poručuje predsjedniku Srbije, Aleksandru Vučiću, da treba raspisati izbore i najavljuje štrajk glađu ispred Skupštine grada preko puta Ćacilenda.
U međuvremenu, u Novom Sadu se okupilo na desetine hiljada ljudi.