Iz područja američke ambasadea u Kuvajtu diže se dim, a na terenu su uočene vatrogasne ekipe i vozila hitne pomoći, javljaju agencije AFP i Reuters.
Američka ambasada u Kuvajtu pozvala je svoje građane da potraže sklonište zbog stalne prijetnje raketnim i bespilotnim napadima u toj regiji.
U objavi na društvenoj mreži X, Konzularno odjeljenje američkog State Departmenta uputio je građanima sljedeću poruku: "Nad Kuvajtom postoji stalna prijetnja napadima raketama i bespilotnim letjelicama. Ne dolazite u ambasadu. Sklonite se u svojim domovima na najnižu moguću etažu, što dalje od prozora. Ne izlazite van."