Fabio Cannavaro dobio je otkaz u Dinamu. Za razliku od Nenada Bjelice koji je pri odlasku dobio otpremninu od dva miliona eura, Cannavaro ima znatno manju izlaznu klauzulu.
Zagrebački klub mora mu isplatiti oko 700 hiljada eura za prijevremeni prekid saradnje.
Tokom angažmana u Dinamu, Cannavaro je primao mjesečnu platu od 100 hiljada eura, dok su njegov pomoćnik, kondicijski trener i analitičar ukupno koštali klub 500 hiljada eura godišnje.
Kad se ovome pribroji i otpremnina Sergeja Jakirovića koja je iznosila približno 350 hiljada eura, dolazimo do ukupnog iznosa od više od tri miliona eura koje je Dinamo izdvojio samo za otpremnine u tekućoj sezoni.
Članak napominje da je za taj novac klub mogao angažirati kvalitetnog igrača za natjecanje u Supersport HNL-u.