četvrto pretkolo

Dinamo na korak od Lige prvaka, Zvezda baš i ne

Odigrane su prve utakmice četvrtog pretkola za plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio azerbejdžanski Qarabag sa 3:0.

"Modri" su "otključali" Qarabag pogotkom Pjace u 29. minuti, gosti su potom imali nekoliko dobrih situacija, pogotovo početkom drugog poluvremena, ali u finišu su doživjeli klasičan "nokaut".

U 75. minuti sjajna tranzicija Dinama, idealan pas Baturine u prazan prostor i rutinska egzekucija Kulenovića iz šesnaesterca, za 2:0.

U 80. minuti velika gužva u kaznenom prostoru Qarabaga poslije kornera Dinama sa desne strane, gosti su najpre "očistili" opasnost, ali uslijedio je novi centaršut Baturine, kontakt sa loptom Cordobe i drugi gol Sandra Kulenovića, ovaj put iz peterca, za 3:0.

Inače, Sandro Kulenović je sin nekadašnjeg reprezentativca BiH Almina Kulenovića. Iako je rođeni Zagrepčanin, vuče korijene iz Bihaća odakle je njegov otac. Do sada je nastupao za U-21 reprezentaciju Hrvatske.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvoj utakmici play-offa u Norveškoj od Bodea sa 2:1 (0:0).

Revanš utakmica je naredne srijede na stadionu "Rajko Mitić".

Golove za domaći tim postigli su Bjortuft u 52. i Mata u 62. minuti, a gol nade za crveno-bijele postigao je Ognjen Mimović u 75. minuti.

U trećem meču Lille je na svom stadionu sa 2:0 pobijedio Slaviju Prag golovima Davida i Zhegrove.