kompletirano 3. kolo

Dinamo slavio prvu pobjedu u Ligi prvaka, Barca razbila Bayern, City brojao do pet

Kompletirano je treće kolo Lige prvaka nakon kojeg su neke stvari mnogo jasnije.

Dinamo iz Zagreba slavio je prvu pobjedu. Sa 2:0 pobijedili su Salzburg u gostima i time popravili raspoloženje nakon što su nesretno ostali bez pobjede u Monacu.

Sandro Kulenović načeo je mrežu Austrijanaca u 49. minuti, a Petković postavio konačan rezultat u 84. minuti. Dinamo sada ima četiri boda nakon tri odigrana kola.

Hansi Flick nije imao milosti prema bivšem klubu. Barcelona je sa 4:1 ispratila Bayern. Junak Katalonaca bio je Raphinha sa tri pogotka, a jedan je dodao Lewandowski. Jedini strijelac za Bavarce bio je Kane.

Malo je nedostajalo da španski klubovi zaokruže het-trik u Ligi prvaka, ali je madridski Atletico razočarao protiv Lillea na "Wanda Metropolitanu" pošto je uprkos vodstvu poražen 3:1.

Tim Diega Simeonea poveo je već u osmoj minuti pogotkom Juliana Alvareza, ali su preokret Lilleu u nastavku meča obezbijedili Edon Zhegrova i dvostruki strelac Jonathan Dejvid.

Istim rezultatom Feyenoord je slavio na gostovanju Benfici 3:1, napravivši sjajnu uvertiru pred derbi protiv Utrechta u Erediviziji.

Junak trijumfa roterdamskog velikana bio je dvostruki strijelac Antony Milambo.

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su na domaćem terenu ekipu Sparte iz Praga rezultatom 5:0.

Nije prošlo ni tri minute igre kada se Phil Foden lijepo oslobodio čuvara poslije dodavanja Akanjija i pogodio suprotni ugao gola Vindahla.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, golom Cityja kada je pogodio Nathan Ake, ali je gol bio poništen zbog ofsajda.

Zato ničeg spornog nije bilo u rasponu od deset minuta kada su "Građani" potvrdili trijumf sa tri gola.

Erling Haaland pogađao je prvo u 58. i to ne veoma efektan način, a onda i u 68. minuti, dok je u 65. strijelac bio John Stones.

Konačan rezultat postavio Matheus Nunes golom sa penala u 87. minuti.

Inter je u Bernu savladao ekipu Young Boysa rezultatom 1:0 i to poslije prave drame u posljednjim trenucima meča.

Inter se na kraju "provukao" golom Marcusa Thurama poslije lepe akcije Martineza i Di Marca u trećoj minuti nadoknade vremena.

Minimalnim rezultatom slavio je i Liverpool u Leipzigu, a jedini pogodak bio je delo Darwina Nuneza u 27. minuti.