Predsjednik Gradskom odbora SNSD-a Banja Luka Vlado Đajić rekao je kako je razočaran kratkovidošću, političkom naivnošću i, kako navodi, "nerazumijevanjem trenutne situacije od strane pojedinaca koji bi morali biti svjesni svih okolnosti i opasnosti u kojima se nalazimo".
Kako kaće, nikada ne bi smjeli da postave pitanje "Hoće li se Mile izvući?", misleći na aktuelnog predsjednika Republike Srpske i lidera SNSD-a za kojim postoji potjernica bosanskohercegovačkog pravosuđa, koji se sumnjiči za napad na ustavni poredak.
"Ne radi se ovdje o Miloradu Dodiku, koji nema iz čega da se 'izvlači'.
Ovdje se radi o RS i zato bi svi trebalo da se 'uvučemo' zajedno sa njim u jedan front odbrane", naveo je Đajić.
Kako kaže, u pitanju je "borba RS i za RS, borba svih nas, za našu djecu, našu budućnost i opstanak".
On je poručio da "moramo biti jedinstveni i znati da je ovo pitanje svih građana RS, pa i svih Srba gdje god živjeli".
"I na kraju kad vidimo ko se nudi kao alternativa, treba da se molimo za dobro zdravlje Milorada Dodika", zaključio je Đajić.