Organizatori US Opena su objavili video na društvenim mrežama u kojem su teniseri postavljali pitanja jedni drugima, a u anketi je učestvovao i Novak Đoković.
Srbijanski teniser je dobio pitanje od talentovanog tinejdžera iz Brazila Joao Fonsece.
"Kakav ti je plan kada se povučeš iz tenisa?“, upitao ga je Fonseca, na šta je Đoković odgovorio:
"Moj plan kada se povučem iz tenisa je da treniram Fonsecu. Bit ću veoma skup. Zato se dobro spremi“, rekao je Đoković.
Iako je Đoković djelovao veoma ozbiljno, jasno je da se radi o šali.
Međutim, sigurno je da 19-godišnji Brazilac ne bi imao ništa protiv toga da u njegovom boksu sjedi i da mu daje savjete jedan od najboljih, ako ne i najbolji teniser svih vremena.