US Open

Đoković u bolovima bio na rubu predaje, pa prošao u osminu finala: 'Dobar sam, mlad i jak'

Raport.Ba
djokovic

Britanske teniske nade na US Openu ugašene su već u trećem kolu, nakon što je Novak Đoković, iako vidno fizički nespreman, savladao Camerona Norrieja u četiri seta. Iako je 30-godišnji Britanac ušao motivirano u svoj prvi meč na čuvenom stadionu Arthur Ashe, nije uspio slomiti srpskog tenisera koji je, unatoč povredi leđa i medicinskim intervencijama, odigrao jedan od svojih taktički najboljih mečeva na turniru.

Napustio teren na nekoliko minuta

Đoković je tražio medicinski time-out već tokom prvog seta, kada je zbog bola u donjem dijelu leđa zatražio pomoć fizioterapeuta i napustio teren na nekoliko minuta. Nakon toga je igrao na mahove – oscilirao između trenutaka vidljive nelagode i briljantnih poena koji su pokazali zašto je 24 puta osvajao Grand Slam naslove.

Norrie je uspio odvesti meč u četvrti set, a u drugom je čak vratio brejk i dobio tie-break. Ipak, kada je u trećem setu imao priliku da napravi potpuni preokret, poklekao je pod pritiskom. Dvostruka servis greška u ključnom trenutku vratila je kontrolu u Đokovićeve ruke.

Pokazao rutinu i mentalnu čvrstinu

Srbin je, iako iscrpljen, pokazao rutinu i mentalnu čvrstinu te priveo meč kraju rezultatom 6:4, 6:7(4), 6:2, 6:3. U sedmom međusobnom susretu Đoković je još jednom bio nepremostiva prepreka za Britanca.

"Ne želite previše otkrivati suparnicima koji gledaju", rekao je Đoković nakon meča. "Dobar sam, mlad kao i uvijek, jak kao i uvijek. Ovo je New York, čak i ako osjećate nešto fizički, energija to jednostavno nadvlada."

Novak Đoković US Open Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu