Đokoviću ne daju mira: Došli su u gluho doba noći, nije ni proslavio kako treba

nije proslavio noak đoković sa peharom pozira pored broja jedan

Novak Đoković u ponedjeljak se probudio kao novi-stari vladar svjetskog tenisa i odradio najdražu od svih obaveza na Grand Slam turnirima. Fotografirao se s pobjedničkim trofejom. Deseterostruki osvajač Australian Opena privukao je veliki broj novinara, koji su od njega htjeli čuti kako je obilježio pobjedu nad Tsitsipasom i 22. veliki naslov. Đoković se nasmijao i otkrio da nije proslavio onako kako je zamislio.

Čekaju ga pregledi

"Slavio sam u društvu predstavnika medija, a zatim i doping kontrolora. Bila je duga noć, u hotel sam došao u tri ujutro, ali naravno da sam osjetio veliko olakšanje. Još nisam imao šansu da proslavim kako priliči, valjda će biti prilike kad se vratim u Evropu", kazao je Đoković.

Na pitanje u kakvom mu je stanju noga i kada bismo ga opet mogli vidjeti na terenu, Đoković nije bio siguran.

"Moram u sljedećim danima odraditi neke preglede pa ćemo bolje znati situaciju".

Đoković je prijavljen za turnir u Dubaiju koji počinje 27. februara i očekuje da će dotad biti spreman.

"Imam mjesec dana za oporavak, moram se konsultirati sa svojim medicinskim timom, ali nadam se da će to biti dovoljno", poručio je.

Srbijanski teniser pobijedio je Stefanosa Tsitsipasa 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5). Tako je izjednačio rekord Rafaela Nadala od 22 osvojena Grand Slam turnira, što je rekord u svijetu tenisa.

Treći set

U prvom setu je Đoković rutinski došao do 6:3, u drugom je uslijedio mnogo veći otpor grčkog tenisera. Kod rezultata 5:5 imao je Tsitsipas prvu break loptu na meču, ali nije ju iskoristio. Uslijedio je tie-break, u kojem je jače živce pokazao Srbijanac (7:4).

Odlično je Tsitsipas otvorio treći set, napravio break, ali već u sljedećem gemu, na svoj servis izgubio. I dozvolio Đokoviću da vrati stvari na početak i izjednači na 1:1.

Zatim su obojica osvajala “svoje” gemove, uslijedio je novi tie-break. Ponovo je Đoković pokazao više vještine i smirenosti, nadigrao Grka (7:5) te osvojio i treći set za konačno slavlje na terenu Rod Laver Arene.