Politika

Dodik komentarisao sastanak Džaferovića i Stoltenberga. Prozvao i NATO

Raport.Ba
dodik29

Milorad Dodik, član Predsjedništva Bosne i Hercegovine oglasio se na svom zvaničnom Twitter nalogu nakon održanog sastanka Šefika Džaferovića i Jens Stoltenberga.

" Šteta što Stoltenberg učestvuje u devastaciji Dejtonskog mirovnog sporazuma, u čije se očuvanje kunu, znajući da Džaferović u Briselu ne govori u ime BiH.

BiH nije donijela odluku o integracijama u NATO nije zauzela stav o situaciji u Ukrajini, o uticaju bilo koje treće države na BiH. Sve što je Džaferović danas izgovorio stav je muslimanskog političkog kruga.

Način na koji je Šefik Džaferović otišao u sjedište NATO bez saglasnosti sva tri člana, teze koje su samo stav njegove partije, poput one o NATO putu BiH, veća su opasnost za BiH od bilo kakve retorike na koju se vole pozivati", napisao je Dodik.

Milorad Dodik NATO Šefik Džaferović Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu