Bivši predsjednik entiteta RS Milorad Dodik javio se iz Sočija u Rusiji te najavio sastanak sa Vladimirom Putinom.
Dodik u Sočiju učestvuje na Međunarodnom klubu Valdaj, a u izjavi za RTRS najavio je sastanak s predsjdenikom Rusije.
"Glavni dan foruma je u četvrtak, kada će se Putin obratiti. Nakon Putinovog obraćanja na Međunarodnom klubu 'Valdaj' u Sočiju, imat ću priliku da se sastanem sa Putinom", najavio je Dodik.
Inače, Dodik je jučer prihvatio da više nije predsjednik RS te je pozvao NSRS da izabere v.d. predsjednika ovog entiteta do prijevremenih izbora.