bjegunac se bahati

Dodik nakon neuspješnog hapšenja: Ako misle da će se policija RS skloniti, oni su ludi

Dodaje da "SIPA nešto pokušava, ali da će se pokazati da ne mogu"
Raport.Ba
dodik istocno sarajevo 23 04 25 (3)

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, nakon što ga SIPA večeras nije uspjela privesti, obratio se novinarima u Administrativnom centru Vlade RS u Istočnom Sarajevu.

"Osjećam se sigurno, zdrav, živ. Nemam namjeru da napuštam ovaj objekt pod pritiskom.

Ovo je RS, ovi koji su došli se nalaze u RS i nisu agencija iza koje stoji RS. Prekršili su zakone.

Tu je i brat Kemala Ademovića, ratnog šefa AID-a", rekao je Dodik.

Dodaje da "SIPA nešto pokušava, ali da će se pokazati da ne mogu".

"RS je 49 posto prostora BiH i oni ne rade u ime RS, nisu ti koji predstavljaju RS. Ako misle da će se policija RS skloniti, oni su ludi", rekao je Dodik.

Rekao je da će i RS početi privoditi, a kao prva meta je označen visoki predstavnik Christian Schmidt za kojeg je bjegunac od pravde rekao da se "lažno predstavlja".

Još je u svom dobro poznatom maniru rekao da "SIPA predstavlja muslimansku jazbinu iz sarajevske doline".

Milorad Dodik SIPA Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu