Vijesti

Dodik: Nemamo namjeru uvoditi represivnije mjere, ali…

Raport.Ba
Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik rekao je večeras gostujući na RTRS da nema namjere u ovom trenutku da se donose represivnije mjere zbog koronavirusa, ali ako se epidemiološka situacija pogorša morat će nešto poduzeti. „Ne možemo biti neodgovorni i reći da nas to ne zanima“, rekao je Dodik. Ono što je značajno, naglasio je, da nema značajnog priliva u bolnice. „Mi nismo prestali sa merama koje su tražile distancu i nošenje maski u zatvorenom prostoru, a mnogi se toga ne pridržavaju“, rekao je Dodik. „Nažalost sada dobijamo iz čitave Republike Srpske podatke o zarazama što govori o tome da nismo naučili lekciju i da ponavljamo greške. Pričao sam sa ministrom zdravlja koji mi je rekao da ovi simptomi nisu jaki i da je to najčešće zbog putovanja i kretanja ljudi koji to donose sa strana i usljed određenih porodičnih okupljanja“, rekao je Dodik.
Koronavirus Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu