Predsjednik bh. entiteta RS Milorad Dodik ponovio je danas da nikada "nećemo odustati od proslave 9. januara, dana Republike Srpske".
Dodao je da su pomenuti neustavni dan RS dostojanstveno obilježili i ove godine te izrazio zahvalnost "svim prijateljima koji su bili sa nama".
"Poslali smo i jasnu poruku da nam niko drugi, ni muslimani, ni stranci, neće određivati šta smijemo, a šta ne smijemo slaviti.
Kada bismo pristali na to, odrekli bismo se i sebe i RS", jasan je predsjednik manjeg entiteta u BiH.
Podsjetio je na to da je tokom sedmice prisustvovao božićnim prijemima u Istočnom Sarajevu i kasarni Kozara u Banjoj Luci.
"Danas kada obilježavamo i pravoslavnu Novu godinu, svima koji slave želim puno porodične sreće i uspjeha u životu. Živi i zdravi bili", uputio je Dodik na kraju čestitku.