osudio nasilje

Dodik o napadu na Hurtića: Razgovarao sam s njim, u RS ne smije vladati zakon ulice

Raport.Ba
dodik auto 1

Osuđujem napad na narodnog poslanika Amira Hurtića, koji je ostao bez automobila u incidentu koji, po svemu sudeći, ima elemente namjernog ugrožavanja njegove bezbjednosti i imovine, poručuje predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

"Ovakav čin predstavlja udar ne samo na privatnu imovinu poslanika, već i na dignitet institucije Narodne skupštine RS.

U interesu društva i političke stabilnosti, očekujem da nadležni organi što prije rasvijetle ovaj slučaj i procesuiraju odgovorne.

Osuđujem svaki vid nasilja i zastrašivanja, bez obzira na političku, nacionalnu ili vjersku pripadnost.

Razgovarao sam s poslanikom Hurtićem i rekao mu da će imati svu institucionalnu podršku.
RS mora ostati mjesto u kojem vladaju zakoni doneseni u Skupštini, a ne zakon ulice", poručuje Dodik.

Podsjetimo, stranka BH ZELENI prethodno je osudila, kako ističu, brutalan napad na njihovog poslanika u Narodnoj skupštini RS Amira Hurtića, kojem su, za sada nepoznate osobe, sinoć ispred porodične kuće u naselju Grapska kod Doboja zapalile automobil.

Amir Hurtić Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu