nudio saradnju

Dodik o "odbijenici" iz Crne Gore: Žao mi je što nisu prepoznali važnost projekta

Raport.Ba
dodik

Ministarstvo energetike i rudarstva Crne Gore

da učestvuje u izgradnji hidroelektrane Buk Bijela, što je susejdnoj državi predložio predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Šef SNSD-a crnogorsku "odbijenicu" komentirao je u objavi na društvenoj mreži X.

"Buk Bijela je važan projekt koji nosi velike benefite i žao mi je što to u Crnoj Gori ne prepoznaju. RS nastavit će s radom na onom dijelu pitanja gdje je to moguće u vezi s ovim projektom.

Što se tiče Crne Gore, nastavit ćemo da jačamo saradnju s onim strukturama koje žele tu saradnju. Za nas je važno da Crna Gora bude samostalna, stabilna i jaka i da se oslobodi onog dijela utjecaja koji je usmjerava da radi protiv Srba.

Te strukture su već jednom poražene. Neki ih pokušavaju oživjeti, ali shvatit će kao i oni što su postali dio historije da je tako nešto nemoguće uraditi na prostoru Crne Gore", objavio je Dodik na mreži X.

Crna Gora HE Buk Bijela Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu