Čuvari zabrana

Dodik poslije sankcija: U Sloveniji smo zabranjeni samo Netanyahu i ja, to mi ne smeta

Raport.Ba
Screenshot 2025-09-12 174441

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik komentarisao je danas odluku Vlade Slovenije da mu uvede sankcije i zabrani ulazak u tu zemlju.

Kazao je da je slovenska Vlada odlučila “na svoj način”, ali da on ne poštuje takav pristup.

“Ne poštujem to bezakonje. Ispada da smo samo premijer Izraela Benjamin Netanyahu i ja zabranjeni u Sloveniji. Meni njegovo društvo ne smeta, ali njima očigledno smeta. Čuo sam i komentare poput – ne možete dozvoliti da Dodik dan prije toga bude u Moskvi u društvu šefova sigurnosti Ruske Federacije, a onda da može slobodno ući u Sloveniju. To je njihov razlog”, rekao je Dodik.

Sankcije zbog imovine i separatizma

Vlada Slovenije uvela je sankcije Dodiku zbog sumnjive imovine u toj zemlji, ali i zbog njegovih separatističkih poteza, odnosno narušavanja ustavnog poretka Bosne i Hercegovine.

Benjamin Netanyahu Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu