U Beogradu su se danas sastali predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.
Dodik je i na konferenciji za medije potvrdio pisanje Raporta da mu je upućun poziv za ispitivanjem u Tužilaštvu, sutra u 11 sati. Poziv je, kako je rekao, upućen i Radovanu Viškoviću, predsjedniku Vlade RS i predsjedniku NSRS Nenadu Stevandiću.
Dodik je ranije rekao na X da se neće odazvati Tužilaštvu. Raport je jutros objavio da je upućen pozivu Viškoviću i Dodiku i da će biti isto Stevandiću. Svi trebaju da se jave sutra u 11 sati u ovu instituciju.
Dodik tvrdi da ministri u Vladi RS imaju status svjedoka.