Ministar vanjskih poslova Rusije Sergej Lavrov čestitao je Novu godinu Miloradu Dodiku.
Čestitkom se pohvalio Dodik na Twitteru.
"Hvala ministru inostranih poslova Ruske Federacije Sergeju Lavrovu na čestitki. Ministru Lavrovu i bratskom ruskom narodu želim sve najbolje u novoj 2023. godini, da i dalje nastavimo zajednički raditi na unapređenju naših bilateralnih odnosa na dobrobit srpskog i ruskog naroda", naveo je Dodik.
On je objavio i fotografiju čestitke koju je dobio.
Inače, posljednju posjetu Lavrova BiH obilježio je i svojevrsni skandal koji je dobio i epilog u Tužilaštvu BiH.
Naime, Dodik je Lavrovu poklonio pravoslavnu ikonu. Nekoliko dana kasnije Ukrajina se oglasila i kazala da se radi o ikoni koja je ukradena u Ukrajini.
Tužilaštvo je pokrenulo određene istrage. U sklopu njih je i sam Dodik ispitan. On je kasnije tvrdio da je ikonu dobio od nekog čovjeka i da nije znao da je ukradena. Ali, konkretnog epiloga nije bilo.
Sergej Lavrov je ikonu vratio.