skandalozna prijetnja

Dodik se vratio pred mikrofon da objasni 'ono oko balija': To sam čuo od Konakovića, pa nemam krivične odgovornosti

Raport
Piše: Raport
PXL 080226 146161311
Foto: Dejan Rakita/Pixsell

Nakon što je uputio brutalnu prijetnju Bošnjacima na kraju svog govora u štabu SNSD-a, Milorad Dodik se ponovo vratio na pozornicu da 'pojasni'.

Naime, Dodik je proglasio pobjedu Siniše Karana na ponovljenim izborima u RS, pa je na kraju kazao da će 'balije u Sarajevu požaliti sa Miloradom Dodikom kada vide šta će uraditi Karan'.

Nakon njega su govorili SNSD-ovi koalicioni partneri pa se on opet vratio za mikrofon.

"Oko onog 'balije', to sam čuo od Dine Konakovića, pa nema nikakve krivične odgovornosti. Pobijedili smo na 134 od 136 biračkih mjesta. Od 17 u 16 općina smo pobijedili", dodao je.

Dodik se ovdje referira na status Konakovića kojim je 'balijama' nazvao SDA-ovce i druge koji su napadali njega i njegovu stranku.

"Kad sam rekao balija mislio sam BALIJA. Onaj koji laže da pripada mom narodu i mojoj vjeri, a laže, krade, podmeće, potvara.

Krije se iza časnog imena Bošnjak, kaže da pripada našoj vjeri, a radi sve što vjera brani. Udružio se sa četnicima i ustašama, udružio bi se sa šejtanom zbog svojih interesa", naveo je tad Konaković.

Milorad Dodik Elmedin Konaković Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu