Milorad Dodik, žestoko je napao Centralnu izbornu komisiju BiH.
Kako je rekao, Centralna izborna komisija je sebe definitivno delegitimisala kao organ koji može učestvovati u izbornom procesu i njeno postojanje izgubilo je smisao.
"Svi znaju da nisu nezavisni, ali sada su postali navijačka grupa SDS-a, koja je sem pristrasnosti pokazala i krajnju nesposobnost. Ta sprega CIK-a i SDS-a, PDP-a i Bošnjaka postaje degutantna i ovaj organ pretvara u fontanu za ispunjavanje želja vječitih gubitnika. Farsu koju su napravili zajedno sa Schmitom čine još većom, postupajući po zahtjevima koje im svakodnevno isporučuju SDS-ovi kadrovi - ukazao je Dodik, poručio je Dodik.