Niže objave na X-u

Dodik kaže da ga ne zanima šta Schmidt „ima da kaže”, ali ne prestaje sa pričom o njemu

Raport.Ba
dodik 5

Predsjednik RS Milorad Dodik, zajedno sa političkim istomišljenicima, pojačao je napade na visokog predstavnika Christiana Schmidta nakon što je on naredio prekid budžetskog finansiranja SNSD-a.

U najnovijoj izjavi objavi kaže kako ga ne zanima „šta Schmidt ima da kaže”, dok Dodik bez dokaza iznosi tvrdnju da je novac Schmidtov „jedan jedini motiv”.

„Da opstane na mjestu na kojem prima desetine hiljada eura mjesečno – bez izbora, bez odgovornosti, bez smisla”, rekao je Dodik. „Njega ne zanima ni BiH, ni Republika Srpska, ni institucije.”

Dodik, naravno, ne spominje svoju imovinu koju je stekao otkako vlada RS-om.

A do sudskog procesa protiv Dodika je došlo jer nije primjenjivao odluke visokog predstavnika. Predsjednik RS je osuđen na godinu dana zatvora. I dok tvrdi da ne priznaje Sud BiH, Odbrana je uložila žalbu na prvostepenu presudu.

Posljednja Schmidtova odluka znači da će SNSD ostati bez oko dva miliona KM na godišnjem nivou, ali će SNSD sigurno tražiti način da pokuša zaobići ovu odluku o obustavi finansiranja stranke iz budžeta.

Schmidt je odluku donio zbog, kako je obrazložio, protiv Dodikovog ataka na suverenitet i ustavni poredak BiH.

Visoki predstavnik je bankama naredio da budžetski novac namijenjen SNSD-u uplate na račun Centralne banke BiH.

https://raport.ba/dodik-najavljuje-sankcije-u-rs-protiv-onih-koji-postuju-odluke-schmidta-uozbiljit-cemo-nase-organe-kontrole/
Christian Schmidt Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu