Doktorica porodične medicine koja je zdravstvene usluge pružala u ambulanti Velešići pozitivna je na koronavirus (COVID-19).
Menadžment JU Dom zdravlja KS, kako je saopćeno, poduzeo je sve neophodne korake koji su predviđeni u datim okolnostima.
"U saradnji sa Zavodom za javno zdravstvo KS detektovani su i svi primarni kontakti, te im je u skladu sa algoritmom postupanja određena mjera samoizolacije.
Higijensko-epidemiološka služba JU Dom zdravlja KS u saradnji sa Zavodom za javno zdravstvo KS izvršila je dezfinekciju ambulante porodične medicine Velešići", saopćeno je.
U novonastaloj situaciji menadžment Ustanove reorganizacijom kadra obezbijedio je da ambulanta Velešići i dalje radi u dvije smjene, kako bi pacijenti koji pripadaju ovom lokalitetu mogli nesmetano ostvariti svoje zdravstvene usluge.
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu
Politika
Doktorica porodične medicine iz Velešića pozitivna na koronavirus
Raport.Ba