počeo tonuti

Dramatična akcija spašavanja na moru kod Zadra, kapetan posljednji napustio brod sa 38 putnika

Raport.Ba
zadar 1

Prava drama događala se sinoć ispred zadarske luke. Samo nekoliko minuta prije uplovljavanja u luku katamaran "Melita" počeo je tonuti.

Dok se vraćao s Dugog otoka, pod jakim udarima bure u Zadarskom kanalu, pukao je dio trupa i voda je počela prodirati u brod.

Kapetan je uspio brod dovesti pred Zadar gdje su ga dočeli trajekt "Jadran" i brodica Lučke kapetanije Zadar, prenosi HRT.

Putnici su prekrcani u čamce za spašavanje, a brod lučke kapetanije oteglio ih je do trajekta koji je pravio zavjetrinu za vrijeme spašavanje.

Srećom, svi 38 putnika i pet članova posade spašeni te je izbjegnuta tragedija. Kapetan je posljednji napustio brod.

Dugi Otok zadar Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu