Politika

Dramatične scene iz migrantskog kampa u Blažuju. Migranti napali policajce, sedam ih uhapšeno

Raport.Ba
Migranti haos blazuj n2
Foto: N1
U prihvatnom centru za migrante u Blažuju sinoć su izbili neredi, a prema neslužbenim informacijama sukobili su se migranti s djelatnicima Međunarodne organizacije za migracije (IOM). Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo su potvrdili da je došlo do sukoba i da je poslano više policijskih timova kako bi pokušali uspostaviti red, a izuzetno brojne policijske snage suzbile su nasilne migrante i da je više njih privedeno. U neredima i sukobu s policijom migranti su prevrnuli i oštetili više policijskih automobila. Do nereda je došlo nakon što su radnici IOM-a pokušali premjestiti u drugi kamp jednog migranta koji je narušavao red u kampu. [caption id="attachment_65645" align="alignnone" width="1280"]
Foto: N1[/caption] "Radi se o migrantu, koji je ustvari vođa jedne od od grupa u ovom kampu. Migranti su ga pokušali nasilno osloboditi, nakon čega je došlo do sukoba", kazao je glasnogovornik MUP-a KS Mirza Hadžiabdić. Prema informacijama iz MUP-a, dva su policajca povrijeđena, a sedam migranata je uhapšeno.
IOM migranti Migrantska kriza migrantski kamp Blažuj MUP KS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu