Članovi Gradskog vijeća Minneapolisa objavili su zajedničko saopćenje u kojem su osudili smrtonosno ubistvo Renee Good i kritikovali ono što su opisali kao kontinuirane savezne „napade“ na grad.
„Renee je bila stanovnica našeg grada koja je jutros bila vani brinući se o svojim komšijama, a njen život je danas oduzet rukom savezne vlade“, navodi se u saopćenju.
Saopćenje, koje je potpisalo 11 od ukupno 13 članova Gradskog vijeća, poziva na provođenje istrage o pucnjavi, piše CNN.
„Svako ko ubije osobu u našem gradu zaslužuje da bude uhapšen, istražen i procesuiran u punom obimu zakona“, napisali su.
Članovi vijeća su također zatražili da Imigraciona i carinska služba (ICE) „odmah“ napusti Minneapolis kako bi se „okončao njihov haos i nasilje koje je danas odnijelo život jednog od naših komšija“.
Potvrđujući svoju posvećenost saradnji s državnim partnerima radi zaštite imigrantskih zajednica u gradu, članovi vijeća su poručili: „Minneapolis je otporan i neće se povući dok savezna vlada pojačava svoje napade na našu zajednicu.“