U našem tijelu postoje bakterije i toksini koje treba na vrijeme ukloniti. Inače mogu izazvati razne zdravstvene probleme i ozbiljne bolesti.
Većina nerava u tijelu nalazi se u nogama. Zato je detoksikacija tijela mnogo efikasnija ako se obavi uz pomoć nogu.
Napunite lavor toplom vodom i dodajte pola čaše soli, pola čaše sode bikarbone, pola čaše morske soli, pola čaše jabučnog sirćeta i eterično ulje po vašem izboru. Dobro promiješajte dok se svi sastojci ne rastvore, pa uronite stopala.
Držite noge u toj vodi od 20 do 30 minuta. Ako se osjećate slabo, ne brinite, to je dio procesa detoksikacije. Također se preporučuje povećati unos magnezija u svakodnevnoj ishrani.
Da biste povećali nivo magnezija u tijelu, možete napraviti kupku sa pola šolje soli i eteričnog ulja po izboru. Pomiješajte dok se ne rastopi, pa dodajte bentonit glinu razrijeđenu vodom.
Držite noge u toj mješavini 25 minuta dnevno kako biste povećali nivo magnezija u tijelu i poboljšali apsorpciju drugih hranjivih materija.
Također, postoji i metoda da napunite kadu toplom vodom i dodate čašu vodonik-peroksida i kašiku đumbira u prahu. Potopite stopala na 30 minuta. Ovo će pomoći u obnavljanju ćelija i tkiva, kao i u čišćenju organizma od toksina i bakterija.
Bez obzira koju metodu izaberete od ove tri, važno je da proceduru radite neprekidno mjesec dana.