Crnogorska državljanka, članica posade s kruzera MV Hondius na kojem se pojavio hantavirus, trenutno se nalazi u karantinu u Nizozemskoj.
Ona je prevezena u karantin nakon što su putnici evakuisani s broda i uvedene pojačane zdravstvene kontrole. Iz Ministarstva vanjskih poslova su za Televiziju Vijesti saopćili da su preko crnogorske ambasade u stalnom kontaktu s crnogorskom državljankom, koja je kasno sinoć organizovanim prevozom iz Španije stigla u Nizozemsku.
Kako su naveli, trenutno se nalazi u karantinu u hotelu u Eindhovenu, gdje joj je urađeno i testiranje. Do završetka propisanih mjera nije joj dozvoljeno napuštanje smještaja.
Ministarstvo je istaklo da joj je ponuđena sva potrebna konzularna pomoć i podrška. Za sada nema zvaničnih informacija o tome hoće li članovi posade biti vraćeni u svoje matične države ili će se vratiti na brod, na kojem će biti provedena potpuna dezinfekcija.